Nestyďte se usmát.
Estetická stomatologie řeší nežádoucí zabarvení, tvar nebo postavení zubů. Zajišťujeme bělení zubů, výměnu zubních plomb, ozdoby zubů, implantologii i protetiku.
Zabarvení zubů je věcí genetiky, ale také stravy a životního stylu. Káva, červené víno, černý čaj nebo tabák mají na barevnost zubů negativní vliv.
Jak bělení probíhá?
Doporučuje se bělit chrup bez kazů a se zdravými dásněmi. Je důležité si uvědomit, že se vybělí zuby, nikoliv výplň nebo korunka. Prvním krokem je proto vyšetření dutiny ústní zubním lékařem. A může se stát, že lékař v případě zubních náhrad zejména ve frontálním úseku bělení nedoporučí. Je samozřejmě možné zhotovit nové korunky nebo výplně v odpovídající barvě po ukončení bělení. Pro co nejlepší výsledek je před bělením nezbytné absolvovat návštěvu dentální hygienistky, která odstraní mechanické nečistoty, jako je zubní kámen a pigmentace.
Klienta vždy otevřeně a srozumitelně informujeme o postupu, časovém rozsahu a charakteru ordinačního bělení, o očekávaném výsledku a upozorníme i na související rizika. Před samotným bělením kolem zubů precizně aplikujeme bariéru k ochraně dásní a na zuby zbavené měkkých povlaků a pigmentací nanášíme bělící gel, který se aktivuje smícháním prášku a tekutiny. Bělící gel určený pro ordinační bělení je bezpečný, neboť s ním manipuluje odborně způsobilá osoba. Pro zvýšení bělícího účinku gelu používáme LED lampu a cyklus opakujeme třikrát po 15 minutách. Na závěr ošetření aplikujeme na vybělené zuby fluoridový gel, klienta poučíme o možné citlivosti zubů bezprostředně po vybělení a doporučíme vyhýbat se zbarveným jídlům a nápojům. Klientům mladším 18 let bělení zubů v našem dentálním centru neprovádíme.
Bělení se může provádět u dospělých klientů. Jedná se o naprosto bezpečný a často prováděný zákrok. Nedoporučuje se u těhotných žen a u lidí s vysokou citlivostí zubů, u zkažených zubů a zánětu dásní. V průběhu bělení je běžná zvýšená citlivost na studené, která však brzy odezní.