Stomatochirurgie

Zabývá se diagnostikou a řešením nestandardních situací a problémů v oblasti dutiny ústní. Nejčastěji se provádí extrakce zubů, které jsou již tak poškozeny, že je nelze zachránit. Takový zub může způsobovat bolest, závažné záněty či poškozovat okolní zuby.
V našich ordinacích zubní lékaři přistupují k ošetřovaným klientům s maximální vstřícností a s ohledem na jejich individuální pocity a před výkonem je informují o jeho průběhu. Veškeré výkony se provádějí ambulantně při podání lokální anestezie, aby byl zákrok pro klienta bezbolestný. 

Extrakce zubu

Jedná se o výkon, při kterém se uvolní a odstraní zub ze zubního lůžka. Nejčastějšími důvody k extrakci jsou parodontitida, poškození zubu kazem nebo úrazem tak, že jej nelze opravit konzervativně ani proteticky, ortodontické důvody, podezření na fokální infekci a některé důvody protetické. 

Resekce

Při resekci se odstraní hrot kořene zubu spolu s infikovanou tkání, která zůstává kolem hrotu kořene zubu i po jeho endodontickém ošetření. I tento výkon je ambulantní a bezbolestný. V pooperačním průběhu se může v okolí operované oblasti vyskytnout otok, který se zvládá přikládáním studených obkladů. 

Stomatochirurgii zajišťujeme: 

Které ošetření vás zajímá?